Aktualności

OPZZ 18 luty czwartek, 18 lutego, 2016
18
Lut
  Inauguracja Prac Trójstronnego Zespołu Do Spraw Ochrony Zdrowia RDS

16 lutego br. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się pierwsze posiedzenie branżowego Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, powołanego na wspólny wniosek strony pracowników i pracodawców Rady Dialogu Społecznego. Dr Tomasz Dybek przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii otrzymał powołanie do Rady Dialagu Społecznego.

Czytaj dalej na OPZZ.ORG.PL

Audycja Radio Sczecin czwartek, 18 lutego, 2016
18
Lut
  Audycja W Radiu Szczecin

Zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Radia Szczecin (dziś, godz. 20:05) poświęconej ustawie o zawodzie fizjoterapeuty. Do audycji zaproszono m.in posłów PiS, Prezesa NRL Macieja Hamankiewicza oraz Prezesa PTF dr. Marka Kiljańskiego. Audycji będzie można wysłuchać tutaj.

Spotkanie w ministerstwie ws zmiany ustawy czwartek, 18 lutego, 2016
18
Lut
  Spotkanie W Ministerstwie Zdrowia W Sprawie Ustawy O Zawodzie Fizjoterapeuty

Szanowni Państwo,z inicjatywy Prezesa Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, dr. Marka Kiljańskiego, 22.02.2016 r. o godz. 8.30 w Sali Kolegialnej odbędzie się spotkanie w Ministerstwie Zdrowia poświęcone ustawie o zawodzie fizjoterapeuty.

Pismo

Konferencja prasowa Kukiz’15 środa, 17 lutego, 2016
17
Lut
  Konferencja prasowa

12Na konferencji prasowej Klubu Parlamentarnego Kukiz’15 posła Jarosława Sachajko obecni byli przedstawiciele OZZPF: prof. Jan Szczegielniak, dr Tomasz Dybek, dr Marek Kiljański, oraz mgr Tomasz Marek ze Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska

Materiał video

 

 

IMG 3750

Ogólnopolski protest fizjoterapeutów 26 lut wtorek, 16 lutego, 2016
16
Lut
  Ogólnopolski Protest Fizjoterapeutów

Organizacje zrzeszające fizjoterapeutów organizują manifestację w obronie ustawy o zawodzie Fizjoterapeuty. 26 lutego w Warszawie odbędzie się ogólnopolski protest fizjoterapeutów. Zachęcamy do licznego udziału.

Apel

Fizjoterapeuci nie chcą zmiany ustawy wtorek, 16 lutego, 2016
16
Lut
  Fizjoterapeuci Nie Chcą Wstrzymania Ustawy

Zapraszamy do zapoznania się z dwom artykułami, dotyczącymi zamiaru przesunięcia terminu wejścia w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, przez Posłów PiSu.

Artykuł w Rzeczpospolita

Artykuł w Gazeta Prawna

Burza wokół ustawy luty 2016 poniedziałek, 15 lutego, 2016
15
Lut
  Burza Wokół Ustawy O Zawodzie Fizjoterapeuty

Zachęcamy do zapoznania się z zapisem przebiegu Komisji Ustawodawczej, która procedowała Ustawę o zawodzie fizjoterapeuty.

Pełny stenogram

Fragment dotyczący ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

Przedstawiamy również artykuł z Termedia dotyczący obecnego zamieszania wokół ustawy.

Artykuł z Termedia

Zmiany w ustawie 13 luty sobota, 13 lutego, 2016
13
Lut
  Dyskusja Wokół Zmian W Ustawie O Zawodzie Fizjoterapeuty

Zapraszamy do zapoznania się z dyskusją wokół zmian w ustawie o zawodzie fizjoterapeuty. Poniżej publikujemy linki do najnowszych artykułów.

Artykuł z Finanse WP

Artykuł z Rynku Zdrowia

Artykuł z Medexpress

Artykuł z PTF

Szkolenie 3 2016 sobota, 13 lutego, 2016
13
Lut
  Szkolenie Z Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, Oddział Opolski zaprasza na zebranie, które odbędzie się 12.03.2016 r. o godz. 11.00 w Auli Audytoryjnej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii w Opolu przy ul. Prószkowskiej 76.
Program szkolenia:
1.Wykład pt.” Obrzęk lipidowy a lipohypertrofia- problem współczesnego stylu życia,
leczenie ran i stopy cukrzycowej z wykorzystaniem deep oscilation,  fizykalne metody drenażu limfatycznego w powysiłkowej regeneracji mięśni – dr Robert Trybulski (45 min),
2.Warsztaty praktyczne podczas których uczestnicy  zapoznają się  z   metodami leczenia obrzęku limfatycznego. Koncepcja kompleksowej terapii wg dr Asdonka – dr Robert Trybulski (90 min.).
Uczestnicy otrzymają certyfikaty. 
Serdecznie zapraszamy 

Po części otwartej odbędzie się zebranie członków PTF, w trakcie którego będą omawiane istotne sprawy wiążące się z  ustawą o zawodzie fizjoterapeuty.  Niepokojące wieści z Sejmu. Posłowie PiS złożyli w Sejmie RP projekt ustawy o zmianie   ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

 
Liczymy na Wasz  niezawodny udział w zebraniu

Plakat

Zmiany w Ustawie czwartek, 11 lutego, 2016
11
Lut
  Zmiany W Ustawie O Zawodzie Fizjoterapeuty

09.02.2016r. Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Całe środowisko jest mocno zaniepokojone ostatnimi działaniami PiSu. Będziemy z uwagą śledzić dalszy rozwój sprawy.

 Uzasadnienie projektu PiSu

Nowy oddział w Płocku czwartek, 4 lutego, 2016
04
Lut
  Otwarcie Nowego Oddziału OZZPF W Płocku

W Płocku przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym powstał nowy oddział Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. Funkcję Przewodniczącego objęła Anna Drużyńska a Wiceprzewodniczącego Małgorzata Biernat. Pełny skład Zarządu znajduje się w zakładce “Oddziały terenowe”

Serdecznie witamy nowych kolegów i koleżanki!

Pock1

Konferencja Osoby z niepełnosprawnościami środa, 20 stycznia, 2016
20
Sty
  Konferencja Naukowa Osoby Z Niepełnosprawnościami

W Opolu przy ulicy Prószkowskiej 76 (Politechnika Opolska) w dniach 11-12 maja 2016 odbędzie się konferencja naukowa “Osoby Z Niepełnosprawnościami”. Oprócz części naukowej przeprowadzone zostaną bardzo ciekawe warsztaty praktyczne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej konferencji. 

MDI 2016 zapowiedź środa, 20 stycznia, 2016
20
Sty
  XXII Międzynarodowy Dzień Inwalidy w Zgorzelcu

W dniach 18-19 marca 2016 roku w Zgorzelcu odbędzie się XXII edycja konferencji naukowej “Międzynarodowy Dzień Inwalidy”. Patronat honorowy nad konferencją objęłą Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, a gośćmi honorowymi konferencji będą Sarah Bazin oraz Roland Craps.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej konferencji.

Świąteczne Życzenia poniedziałek, 21 grudnia, 2015
21
Gru
  Życzenia Świąteczne

Kartka witeczna

Spotkanie dotyczące wynagrodzeń czwartek, 17 grudnia, 2015
16
Gru
  Spotkanie W Ministerstwie Dotyczące Wynagrodzeń

15 grudnia 2015 r. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się spotkanie ministra zdrowia z przedstawicielami pracowników sektora ochrony zdrowia poświęcone wynagrodzeniom.
Uczestnicy spotkania przyznali, że rozmów w tak szerokim gronie reprezentującym środowisko medyczne dawno już nie było. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł poinformował podczas dyskusji, że zlecony został raport dotyczący wynagrodzeń pracowników w systemie ochrony zdrowia w innych krajach Unii Europejskiej.
Zapowiedział także kolejne spotkania, na których omawiane będą założenia do rozwiązań systemowych w zakresie wynagrodzeń. Najbliższe zostało wyznaczone na przełom stycznia i lutego przyszłego roku.
Źródło: mz.gov.pl

Spotkanie z Ministrem Zdrowia wtorek, 15 grudnia, 2015
15
Gru
  Spotkanie z Ministrem Zdrowia

O godzinie 14,30 rozpoczęło się spotkanie z Panem Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem w sprawie zarobków służby zdrowia. Na spotkanie zaproszony został Przewodniczący OZZPF dr Tomasz Dybek. Więcej informacji wkrótce

(więcej…)

Szkolenie z zakresu mikrokinezyterapii poniedziałek, 14 grudnia, 2015
14
Gru
  Szkolenie z zakresu Mikrokinezyterapii

Zebranie Członów Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Opolskiego, odbyło się 5.12.2015r. w Auli Audytoryjnej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Zebranie oraz szkolenie było współorganizowane przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii, Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii oraz firmę PHU Rehabmed z Opola.

(więcej…)

PSSF sobota, 5 grudnia, 2015
05
Gru
  Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii

Na naszej stronie internetowej, w kategorii “Nasi Partnerzy”, pojawiła się zakładka Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii. Zachęcamy do odwiedzania tej nowo powstałej strony internetowej.

PSSF

IV OFF I Komunikat piątek, 4 grudnia, 2015
05
Gru
  IV Edycja Opolskiego Festiwalu Fizjoterapii

Pracownicy Instytutu Fizjoterapii Politechniki Opolskiej wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pracowników Fizjoterapii, Polskim Towarzystwem Fizjoterapii oraz Polskim Stowarzyszeniem Specjalistów Fizjoterapii pragną zaprosić Państwa do udziału w IV Opolskim Festiwalu Fizjoterapii, który odbędzie się 04.06.2016 r. Zachęcamy do zapoznania się z I Komunikatem.

Kongres PTF czwartek, 3 grudnia, 2015
04
Gru
  XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

Zachęcamy do obejrzenia relacji z XVI Kongresu PTF.

Relacja

Publikacja historia rehabilitacji czwartek, 3 grudnia, 2015
03
Gru
  Rys Historyczny Rozwoju Rehabilitacji W Polsce I Na Świecie

Polecamy Państwu publikację rekomendowaną przez Komitet Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN. Monografia skierowana jest do fizjoterapeutów, lekarzy i osób chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu rozwoju rehabilitacji.

12308403 928270440594803 7040864157896515452 n

 

Dziennik Ustaw czwartek, 3 grudnia, 2015
03
Gru
  Ustawa O Zawodzie Fizjoterapeuty W Dzienniku Ustaw

Ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty pojawiła się w Dzienniku Ustaw z 30 listopada 2015 r. w pozycji nr 1994.

Ustawa

Eksperci OPZZ poniedziałek, 30 listopada, 2015
30
Lis
  Eksperci OPZZ O Tematyce Posiedzeń Rady Dialogu Społecznego

 30 listopada, w warszawskiej siedzibie OPZZ kierownictwo konfederacji spotkało się z członkami zespołów problemowych  i ekspertami OPZZ. Omówiono najważniejsze problemy do rozstrzygnięcia na forum rady.

Relacja

Warsztaty Mikrokinezyterapia czwartek, 26 listopada, 2015
26
Lis
  Zaproszenie na warsztaty

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii Odział Opolski, Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii Zapraszają na bezpłatne szkolenie z zakresu metody Mikrokinezyterapii 5.12.2015

(więcej…)

Gratulacje Prezesa poniedziałek, 23 listopada, 2015
23
Lis
  Gratulacje Dla Nowego Prezesa PTF

W imieniu Zarządu OZZPF gratujluję Panu dr Markowi Kiljańskiemu, który został wybrany na Prezesa PTF na kolejną kadencję, oraz całemu nowemu Zarządowi Głównemu.

dr Tomasz Dybek

Zebranie OZZPF poniedziałek, 23 listopada, 2015
23
Lis
  Zebranie Zarządu Krajowego OZZPF

W środę 18 listopada w Pabianicach odbyło się zebranie Zarządu Krajowego OZZPF. Na spotkaniu przedstawiono sprawozdania z dotychczasowej działalności Zarządu oraz  poszczególnych oddziałów terenowych.

 Zebranie 11

(więcej…)

Kurs mikrokinezyterapii środa, 28 października, 2015
28
Paź
  Zaproszenie Na Szkolenie Z Mikrokinezyterapii

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii Oddział Opolski, Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii zapraszają na szkolenie z Mikrokinezytererapii, które odbędzie się w Opolu 5.12.2015 roku. Szczegóły na plakacie.

Podpisana Ustawa wtorek, 27 października, 2015
27
Paź
  Ustawa O Zawodzie Fizjoterapeuty Podpisana Przez Prezydenta!

Dzisiaj w nocy Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o zawodzie fizjoterapeuty. Jest to zwięczenie długich i ciężkich zmagań organizacji takich jak OZZPF oraz PTF. Wierzymy, że w krótkim czasie osoby, które były nie do końca przekonane o słuszności tej ustawy, a przede wszystkim sami pacjenci odczują jej korzyści.

Zebranie PTF czwartek, 22 października, 2015
22
Paź
  Zebranie Opolskiego Oddziału PTF

W dniu 17 października na Politechnice Opolskiej odbyło się zebranie Opolskiego Oddziału PTF. Gościem zebrania był Poseł na Sejm RP Rajmund Miller. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

Relacja

Poparcie Prezydenta OPZZ wtorek, 20 października, 2015
20
Paź
  Poparcie OPZZ Dla Ustawy O Zawodzie Fizjoterapeuty

W dniu wczorajszym, 19.10.2015r. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wysłało list do Prezydenta RP Andrzeja Dudy  z apelem o podpisanie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

List

Artykul 16 paz 2015 piątek, 16 października, 2015
16
Paź
  Wojna O Jeden Podpis Prezydenta

Zachęcamy do przeczytania artykułu w serwisie money.pl na temat losów ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Artykuł

Poparcie elektroradiologii piątek, 16 października, 2015
16
Paź
  Poparcie Od Zarządu Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii

W dniu dzisiejszym Zarząd Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii przesłał pismo popierające ustawę o zawodzie fizjoterapeuty.

Pismo

Fotorelacja U Prezydenta środa, 14 października, 2015
14
Paź
  Fotorelacja Z Przebiegu Dyskusji W Kancelarii Prezydenta

Przedstawiamy fotorelację z debaty nad ustawą w Kancelarii Prezydenta.

U Prezydenta 6

(więcej…)

Spotkanie u Prezydenta środa, 14 października, 2015
14
Paź
  Spotkanie W Kancelarii Prezydenta

W dniu dzisiejszym o godzinie 15:00 rozpocznie się spotkanie w Kancelarii Prezydenta RP dotyczące ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. W spotkaniu uczestniczą m.in. delegaci Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

IMG 2857

(więcej…)

List do prezydenta wtorek, 13 października, 2015
13
Paź
  Pismo Do Prezydenta Andrzeja Dudy

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii wystosował pismo do Prezydenta RP, w sprawie podpisania ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Pismo

Artykuł polityka o ustawie sobota, 10 października, 2015
10
Paź
  Senatorowie Nie Dali Się Zastraszyć Naczelnej Radzie Lekarskiej

Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat ostatnich losów ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Artykuł

Głosowanie 1 X piątek, 2 października, 2015
02
Paź
  Głosowanie W Senacie Nad Ustawą O Zawodzie Fizjoterapeuty

Przedstawiamy link do transmisji z głosowania w Senacie nad ustawą o zawodzie fizjoterapeuty.

Głosowanie (82 Posiedzenie, część II, od 15:31)

głosowanie senat czwartek, 1 października, 2015
01
Paź
  Senat przegłosował ustawę o zawodzie fizjoterapeuty bez poprawek !

Wyniki głosowania w Senacie przyjęcia ustawy bez poprawek:
Za 47
Przeciw 32
Wstrzymało się 1
BRAWO !!!

Echa protestu czwartek, 1 października, 2015
01
Paź
  Echa protestu w Warszawie

Artykuł Wirtualnej Polski

Artykuł Winnickiego czwartek, 1 października, 2015
01
Paź
  Wystąpienie Wiceministra Zdrowia Igora Radziewicz-Winnickiego

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem odnoszącym się do wystąpienia wiceministra zdrowia Igora Radziewicz-Winnickiego, w którym popiera ustawę o zawodzie fizjoterapeuty oraz krytykuje postawę Naczelnej Rady Lekarskiej.

Artykuł

Posiedzenie Senatu środa, 30 września, 2015
30
Wrz
  Obrady Senatu W Sprawie Ustawy O Zawodzie Fizjoterapeuty

Zachęcamy do obejrzenia dzisiejszej transmisji z obrad Senatu nad ustawą o zawodzie fizjoterapeuty.

Transmisja

(12:31 do 13:29)

Poparcie OPZZ dla ustawy wtorek, 29 września, 2015
29
Wrz
  Poparcie OPZZ Dla Ustawy O Zawodzie Fizjoterapeuty

W dniu dzisiejszym Wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych przesłała Marszałkowi Senatu RP Panu Bogdanowi Borusewiczowi list popierający wprowadzenie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

List poparcia

Posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia wtorek, 29 września, 2015
29
Wrz
  Transmisja Z Senackiej Komisji Zdrowia

Zachęcamy do obejrzenia transmisji z posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia, która dotyczyła m.in. ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Transmisja

Pismo do Senatu wtorek, 29 września, 2015
29
Wrz
  Pismo W Sprawie Poparcia Ustawy O Zawodzie Fizjoterapeuty

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma, skierowanego do Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, Wicemarszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego oraz Przewodniczącego Komisji Zdrowia Senatu RP Rafała Muchackiego, w sprawie pełnego  poparcia ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, uchwalonej 25.09.2015 roku przez Sejm RP.

Pismo

Pismo prezesa izby lekarskiej poniedziałek, 28 września, 2015
28
Wrz
  Pismo Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do przedstawicieli Senatu RP

Zapraszamy do lektury pisma, które w dniu dzisiejszym wystosował Pan dr Maciej Hamankiewicz w sprawie toczących się prac nad ustawą o zawodzie fizjoterapeuty.

Traktowani specjalnie Strajk poniedziałek, 28 września, 2015
28
Wrz
  Ogólnopolski Protest Zawodów Medycznych

Przedstawiamy fotorelację z protestu zawodów medycznych, który odbył się w Warszawie pod hasłem “Traktowani specjalnie”.Strajk1

 

 

 

 

 

 

(więcej…)

Glosowanie nad przyjęciem ustawy 25 wrzes piątek, 25 września, 2015
25
Wrz
  Głosowanie Nad Przyjęciem Projektu Ustawy O Zawodzie Fizjoterapeuty

W dniu dzisiejszym odbyło się głosowanie nad przyjęciem projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wynikami głosowania z uwzględnieniem przynależności posłów do konkretnej partii politycznej.

Transmisja z głosowania

Wyniki głosowania

Wyniki głosowania za Ustawą piątek, 25 września, 2015
25
Wrz
  Wyniki Głosowania W Sprawie Ustawy O Zawodzie Fizjoterapeuty

Zapraszamy do analizy wyników głosowania, dotyczącego kwestii ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Wyniki głosowania

Czytanie Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty piątek, 25 września, 2015
25
Wrz
  Czytanie Sprawozdania Z Prac Komisji Zdrowia Nad Ustawą O Zawodzie Fizjoterapeuty

24 września o godzinie 23:38 w Sejmie zostało odczytane sprawozdanie z prac Komisji Zdrowia nad ustawą PSL/PTF o zawodzie fizjoterapeuty.

Transmisja z Sejmu

Pismo dotyczace podwyzek czwartek, 24 września, 2015
24
Wrz
  Pismo Podsekretarza Stanu Cezarego Cieślukowskiego Do Związków Zawodowych

Zapraszamy do zapoznania się z pismem ministra Cezarego Cieślukowskiego, zawierającym odniesienia do kwestii zawarych w wystąpieniu organizacji związkowych z dnia 5 sierpnia 2015 roku.  

Pismo