Aktualności

Konferencja neurochirurgia czwartek, 24 września, 2015
24
Wrz
  Międzynarodowy Kongres Neurochirurgiczny

W dniach 17-18 IX 2015 r. pracownicy Instytutu Fizjoterapii, Katedry Fizjoterapii Klinicznej, której kierownikiem jest prof. Jan Szczegielniak oraz studenci Fizjoterapii uczestniczyli w Międzynarodowym Kongresie Neurochirurgicznym, który odbył się w Opolu. Zpraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Zakonczenie Prac Podkomisji Zdrowia środa, 23 września, 2015
24
Wrz
  Zakończenie Prac Komisji Zdrowia 24 Wrzesień 2015

W dniu dzisiejszym –  24 września – Komisja Zdrowia zakończyła prace nad projektem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz o zmianie innych ustaw.

Transmisja z prac Komisji

Komisja zd1

(więcej…)

Komisja Zdrowai 22 wrzesien 2015 środa, 23 września, 2015
23
Wrz
  Posiedzenie Komisji Zdrowia w dniu 22 Września 2015 Roku

W dniu 22 września o godzinie 16:30 odbyła się  Komisja Zdrowia dotycząca sprawozdania Podkomisji nadzwyczajnej o poselskim projekcie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 3001).

Relacja z Komisji Zdrowia

 

OPZZ w mediach poniedziałek, 21 września, 2015
21
Wrz
  OPZZ W Mediach

W dniu dzisiejszym, 21.09.2015 roku o godzinie 19:30, Jan Guz wystąpi w programie “Biznes – Info” na kanale TVP Info. Program będzie dotyczył prezydenckiego projektu ustawy emerytalnej.

OPZZ

Protest IX 2015 czwartek, 17 września, 2015
17
Wrz
  Ogólnopolski Protest Zawodów Medycznych

28 września 2015 roku w Warszawie odbędzie się ogólnopolski protest zawodów medycznych, w tym fizjoterapeutów. Zachęcamy do udziału wszystkich, którym zależy na pozytywnych zmianach w służbie zdrowia.

Plakat

Podkomisja Zdrowia IX 2015 czwartek, 17 września, 2015
17
Wrz
  Posiedzenie Komisji Zdrowia W Dniu 22 Września 2015

W dniu 22 września 2015 roku o godzinie 15:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, na którym zostanie rozpatrzone sprawozdanie Podkomisji nadzwyczajnej o poselskim projekcie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 3001).

Pismo

Uwagi do obywatelskiego projektu czwartek, 10 września, 2015
10
Wrz
  Uwagi do obywatelskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty (druk nr 3813)

Zachęcamy do zapoznania się z uwagami Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii do projektu obywatelskiego ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Stanowisko Zarządu Głownego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii jest w powyższej kwestii zbieżne ze stanowiskiem PTF.

Światowy Dzień Fizjoterapii 2015 poniedziałek, 7 września, 2015
07
Wrz
  08.09.2015r. – Światowy Dzień Fizjoterapii

8 września, jak co roku, obchodzić będziemy Światowy Dzień Fizjoterapii. Dzień ten został ustanowiony przez Światową Konfederację Fizjoterapii (WCPT) w 1996 roku. Istotą Światowego Dnia Fizjoterapii jest podniesienie społecznej świadomości, w sprawie roli fizjoterapii w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu oraz chorób wewnętrznych.

Przy tej okazji Zarząd Główny OZZPF pragnie złożyć wszystkim fizjoterapeutom życzenia wielu sukcesów w pracy oraz życiu osobistym.

Pismo Miller wtorek, 25 sierpnia, 2015
25
Sie
  Interpelacja W Sprawie Podwyżek Dla Fizjoterapeutów

Zapraszamy do zapoznania się z pismem, skierowanym do Posła Sejmu RP, pana Rajmunda Millera, dotyczącym interpelacji w sprawie podwyżek dla fizjoterapeutów.

Pismo

Fizjoterapeuta ponad lekarzem wtorek, 18 sierpnia, 2015
18
Sie
  Fizjoterapeuta Ponad Lekarzem?

Zapraszamy do przeczytania artykułu z Gazety Wyborczej  

pt.; ” Fizjoterapeuta ponad lekarzem?

Apel poniedziałek, 17 sierpnia, 2015
17
Sie
  Apel dotyczący udziału w manifestacji

Zachęcamy wszytkich członków oraz sympatyków OZZPF do zapoznania się z treścią apelu.

Spotkanie z Ministeem Zdrowia 13 sie czwartek, 13 sierpnia, 2015
13
Sie
  Spotkanie Z Ministrem Zdrowia

 Spotkanie z ministrem1

12 sierpnia br. Ministerstwo Zdrowia

Minister Prof. Marian Zembala wraz ze swoim zespołem spotkał się z przewodniczącym Federacji – OPZZ Janem Guzem oraz Przewodniczącymi Związków Zawodowych zrzeszonych w OPZZ, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii reprezentował dr Tomasz Dybek .

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Omawiane były kwestie dotyczące pracowników służby zdrowia, również poruszona była kwestia braku ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz rażących niski wynagrodzeń dla fizjoterapeutów.

Pan Minister poinformował iż w najbliższym czasie mile nas „ zaskoczy”.

(więcej…)

Spotkanie z ministrem sierpień 2015 poniedziałek, 10 sierpnia, 2015
10
Sie
  Zaproszenie na spotkanie z Ministrem Zdrowia

Spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych odbędzie się w siedzibie Ministerstwa w dniu 12 sierpnia br. o godzinie 17.00.

Spotkanie z Ministrem Cezarym Ciślukowskim czwartek, 6 sierpnia, 2015
06
Sie
  Spotkanie z Ministrem Cezarym Ciuślikowskim, Dyrektorem Departamentu Dialogu Społecznego Jakubem Bydłoń oraz Mateuszem Kama Dyrektorem DSO

 

W dniu 5 sierpnia br. odbyło się w Ministerstwie Zdrowia spotkanie z Panem Ministrem Cezarym Ciślukowskim, Dyrektorem Departamentu Dialogu Społecznego Jakubem Bydłoń oraz Mateuszem Kama Dyrektorem DSO

Na spotkaniu zostały przedstawione kwestie nurtujące Związki Zawodowe oraz przekazano Panu Ministrowi Pismo z postulatami:

1.Podwyżki płac proporcjonalne do pielęgniarek od 01-09-2015

2.W związku z art. 214 Ustawy o Działalności Leczniczej podniesienie wynagrodzenia dla pracowników wymienionych w tym artykule adekwatnie do zwiększonego czasu pracy

3.Wprowadzenia branżowej siatki płac przedstawiającej minimalne wynagrodzenie w każdej grupie zawodowej/baza średnia krajowa/

4.Uczestnictwa przedstawicieli naszych grup zawodowych w pracach związanych ze zmianami w systemie wynagradzania oraz wszelkich innych sprawach które dotyczą ochrony zdrowia w kraju a szczególnie dotyczące naszych zawodów medycznych

OZZ Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii

Grażyna Musiałkiewicz , Maria Ałaszkiewicz – Pietr

OZZ Techników Medycznych Radioterapii

Jacek Zingler, Piotr Mendak

OZZ Techników Medycznych Elektroradiologii

Małgorzata Staroń, Cezary Staroń

OZZ Fizjoterapia

Lidia Koktysz, Marek Rajkiewicz

KZZ Pracowników Ratownictwa Medycznego

Roman Badach-Rogowski, Grzegorz Wielebnowski

KZZ Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych

Iwona Kozłowska, Pawł Cofla

SNZZ Pracowników Medycznych z Wyższym Wykształceniem – Inowrocław

Beata Gruszczyńska

Polskie Towarzystwo Elektroradiologii

Aleksandra Kaczmarek, Bartosz Bąk

OZZ Pracowników Fizjoterapii

Tomasz Dybek

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

Marek Kiljański

*uczestnicy spotkania wg wpisu na listę obecności

 

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej czwartek, 6 sierpnia, 2015
05
Sie
  Projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia w Sprawie Ogólnych Warunków Umów o Udzielanie Świadczeń Opieki Zdrowotnej 

 

Jest to bardzo ważny akt prawny wdrażający w życie jednostronne uzgodnienia pomiędzy Ogólnopolskim ZZ Pielęgniarek i Położnych (zrzeszonym w Forum ZZ) a Ministrem Zdrowia w zakresie wzrostu wynagrodzeń wyłącznie dla grupy zawodowej pielęgniarek i położnych, kosztem innych pracujących w tym sektorze.

Zwracamy szczególnie uwagę na zapisy § 2 projektu – dyskryminującego pozostałe związki zawodowe, co do podziału środków finansowych na podwyżki w zakładach leczniczych, a dający prawo do negocjacji ze związkami zawodowymi zrzeszającymi wyłącznie pielęgniarki i położne.

 

Projekt

 

 

 

Konferencja NIL 23 lipiec 2015 wtorek, 28 lipca, 2015
28
Lip
  Konferencja Prasowa NIL  Dotycząca Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty

Zachęcamy do zapoznania się z zapisem video z konferencji prasowej NIL z dnia 23 lipca 2015 roku. Dostępne jest również streszczenie konferencji na stronie internetowej NIL oraz prezentacja NIL z konferencji prasowej w formacie PDF.

Czy samodzielna fizjoterapia jest bezpieczna? czwartek, 23 lipca, 2015

 

23
Lip
  Czy samodzielna fizjoterapia jest bezpieczna?

Zapraszamy do przeczytania zaproszenia na konferencje prasową organizowaną przez Naczelną Izbę Lekarską, oraz do komentarzy pod artykułem w gazecie lekarskiej.

Nowy Odział Lądek-Zdrój środa, 22 lipca, 2015

 

22
Lip
  Nowy oddział terenowy Lądek-Zdrój

IMG 2147 1Miło nam poinformować, że został zatwierdzony kolejny Oddział Terenowy naszego Związku. Serdecznie witamy nowych członków w strukturach

 

 

Konferencja prasowa 15 lipiec czwartek, 16 lipca, 2015
16
Lip
  Konferencja Prasowa PiS oraz Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji

15 lipca 2015 roku odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Tematem konferencji były prace nad ustawą o zawodzie fizjoterapeuty. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Podkomisja 15 lipiec środa, 15 lipca, 2015
15
Lip
  Podkomisja Nadzwyczajna Dotycząca Projektu Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty oraz o Zmianie Innych Ustaw

W dniu dzisiejszym, 15 lipca 2015 roku, odbyło się kolejne posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz o zmianie innych ustaw. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Podkomisja 14 lipec środa, 15 lipca, 2015
14
Lip
  Podkomisja Nadzwyczajna Dotycząca Projektu Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty oraz o Zmianie Innych Ustaw

W dniu 14 lipca 2015 roku odbyło się kolejne posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz o zmianie innych ustaw. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Podkomisja lipiec 2015 środa, 8 lipca, 2015
08
Lip
  Podkomisja Nadzwyczajna Dotycząca Projektu Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty oraz o Zmianie Innych Ustaw

Uprzejmie informujemy, że posiedzenia Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia  poselskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 3001) odbędą się w gmachu Sejmu  RP, w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 4/6/8 w dniach:

14 lipca 2015 r. (wtorek) w sali 102 (bud. C-D)  o godz. 12.00

15 lipca 2015 r. (środa) w sali 102 (bud. C-D) o godz. 10.00

16 lipca 2015 r. (czwartek) w sali 102 (bud. C-D) o godz. 10.00

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z Podkomisji

Podkomisja 3 7 lipca poniedziałek, 29 czerwca, 2015
29
Cze
  Podkomisja Nadzwyczajna Dotycząca Projektu Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty

W dniach 3 oraz 7 lipca br. odbędzie się posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej dla dalszego procedowania poselskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Nowy Oddział Chrzanów czwartek, 25 czerwca, 2015
25
Cze
  Nowy Oddzał Terenowy w Chrzanowie

W szpitalu Powiatowym w Chrzanowie powstał kolejny oddział terenowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. Członkowie Zarządu: przewodnicząca: Elżbieta Piątkowska, v-ce przewodniczący: Radosław Siewniak, sekretarz: Dominik Czuper, skarbnik: Joanna Glica, członek zarządu: Michał Kuciel.

zdjecie Chrzanow 2

Podziękowania Maria Suwalska środa, 24 czerwca, 2015
23
Cze
  Podziękowania Od Pani Marii Suwalskiej Za Wyróżnienie Tytułem Gwiazdy Fizjoterapii

Przedstawiamy Państwu podziękowania, jakie wpłynęły do nas od pani Marii Suwalskiej, za wyróżnienie tytułem Gwiazdy Fizjoterapii podczas III Opolskiego Festiwalu Fizjoterapii.

Treść listu

 

Sprawozdanie z Zarządu Krajowego 2015 środa, 24 czerwca, 2015
11
Cze
  Sprawozdanie z Zarządu Krajowego

 

W piątek 5 czerwca na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii  odbyło się spotkanie Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. W krajowym składzie jedenastoosobowego zarządu znajduje się czterech pracowników Instytutu Fizjoterapii: dr Tomasz Dybek pełniący funkcję przewodniczącego dr Katarzyna Bogaczpełniąca funkcję sekretarza, mgr Sebastian Rutkowski pełniący funkcje skarbnika, mgr Henryk Racheniuk członek zarządu.

Na spotkaniu przedstawiono sprawozdanie z dotychczasowej działalności, omówiono losy ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz współpracę z federacją OPZZ do której należy Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii.

11 czer 2015

 

26 czerwiec Podkomisja poniedziałek, 22 czerwca, 2015
22
Cze
  Dalsze procedowanie nad poselskim projektem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

W dniu 26 czerwca br. o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie  Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Podkomisja zdrowia 16.06 środa, 17 czerwca, 2015
17
Cze
  Podkomisja nadzwyczajna dotycząca projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

W dniu wczorajszym, 17 czerwca, odbyło się spotkanie Podkomisji nadzwyczajnej dotyczące projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Zapraszamy do obejrzenia realcji.

Relacja z posiedzenia

Podkomisjja zdrowia 16 czerwiec 2015 sobota, 13 czerwca, 2015
13
Cze
  Zaproszenie na Komisję Zdrowia

W dniu 16 czerwca br. o godzinie 12:00 odbędzie się posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rodpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

III OFF Relacja środa, 10 czerwca, 2015

 

10
Czew
  Relacja z III Opolskiego Festiwalu Fizjoterapii

III Opolski Festiwal Fizjoterapii przeszedł już do historii. Zapraszamy do obejrzenia relacji z imprezy. 

JS III OFF

Relacja I

Relacja II

Relacja III

Wydłużony termin zgłoszeń na OFF poniedziałek, 1 czerwca, 2015
01
Cze
  Pozostało kilka wolnych miejsc na III Opolski Festiwal Fizjoterapii

Termin nadsyłania zgłoszeń na III Opolski Festiwal Fizjoterapii zostaje przedłużony do środy 3 czerwaca do godziny 20:00. Kartę zgłoszeniową wraz z dowodem właty należy przesłać na adres off@po.opole.pl

Kursy dla fizjoterapeutów poniedziałek, 1 czerwca, 2015
01
Czew
  Kursy dla fizjoterapeutów

Zapraszamy do udziału w kursach doszkalających dla fizjoterapeutów, które zostaną zorganizowane przez VITAL MEDIC EDUCATION SP. Z O.O. w Kluczborku. Szczegółowe zasady zgłaszania się na kurs znajdą Państwo w linku.

II Komunikat OFF 2015 czwartek, 14 maja, 2015
14
Maj
  II Komunikat OFF 2015

Przedstawiamy Państwu szczegółowe informacje dotyczące III Opolskiego Festiwalu Fizjoterapii. W zakładce na naszej stronie internetowej znajduje się karta zgłoszeniowa. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa! 

II Komunikat

Uwagi do ustawy niedziela, 19 kwietnia, 2015
19
Kwi
  Uwagi do projektu poselskiego ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz zmianie innych ustaw

Zapraszamy do zapoznania się z uwagami Zarządu OZZPF do projektu poselskiego ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Gazeta wyborcza czwartek, 16 kwietnia, 2015
16
Kwi
  Artykuł gazeta wyborcza III Opolski Festiwal Fizjoterapii

We wtorek 14.04.2015 ukazał się pierwszy artykuł o III Opolskim Festiwalu Fizjoterapii. Bardzo nam miło że razem z Instytutem Fizjoterapii Politechniki Opolskiej oraz Polskim Towarzystwem Fizjoterapii możemy wspomóc działania mające na celu promowanie Fizjoterapii 

Życzenia Wielkanoc sobota, 4 kwietnia, 2015
03
Kwi
  Życzenia Wielkanocne

Zarząd OZZPF składa życzenia spokojnychm radosnych Świąt Wielkiejnocy

Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia poniedziałek, 23 marca, 2015
23
Mrz
  Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia

W czwartek 19 marca odbyło się w Sejmie posiedzenie Komisji Zdrowia, na które byli zaproszeni między innymi członkowie zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. Podczas posiedzenia dyskutowano nad Projektem Ustawy o zawodzie Fizjoterapeuty autorstwa PTF – PSL. Posiedzenie zaowocowało powołaniem Podkomisji, składającej się z siedmiu posłów mających za zadanie dalszą pracę nad projektem Ustawy.

Link do transmisji z posiedzenia

III Opolski Festiwal Fizjoterapii poniedziałek, 16 marca, 2015
16
Mrz
  III Opolski Festiwal Fizjoterapii

Organizatorzy Opolskiego Festiwalu Fizjoterapii serdecznie zachęcają do udziału w kolejnej edycji wydarzenia. Pierwsze informacje w załączniku.

Posiedzenie Komisji Zdrowia czwartek, 12 marca, 2015
12
Mrz
  Posiedzenie Komisji Zdrowia

OZZPF otrzymał, na ręce Przewodniczącego Tomasza Dybka, informację o pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Odbędzie się ono na posiedzeniu Komisji Zdrowia w najblizszy czwartek 19 marca.

Otrzymane pismo

 

Pismo do Marszałka poniedziałek, 9 marca, 2015
09
Mrz

  Pismo do Marszałka Sejmu RP w sprawie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

Dnia 06.03.2015 Zarząd Główny OZZPF wystosował pismo do Marszałka Sejmu RP Pana Radosława Sikorskiego w sprawie poparcia poselskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Skan pisma

W Sprawie Protestu Pana Aleksandra Lizaka wtorek, 9 grudnia, 2014
09
Gru
  W Sprawie Protestu Pana Aleksandra Lizaka

W związku z zamieszczeniem przez Pana Aleksandra Lizaka w swoim newsletterze protestu dotyczącego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii postanowił odnieść się do zawartych w nim tez. 

Odpowiedź Zarządu Głównego PTF

Prezydent Światowej Konfederacji Fizjoterapeutów za regulacją zawodu fizjoterapeuty w Polsce wtorek, 9 grudnia, 2014
09
Gru
  Prezydent Światowej Konfederacji Fizjoterapeutów za regulacją zawodu fizjoterapeuty w Polsce

W związku z opublikowanym na stronie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii listu Pani Prof. Marilyn Moffat do Pani Premier Ewy Kopacz pojawiło się wiele interpretacji i tłumaczeń, które nie odpowiadają intencjom Prezydent Światowej Konfederacji Fizjoterapii. Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii w tej kwestii.

Dr Svietlana Masgutova w Instytucie Fizjoterapii wtorek, 9 grudnia, 2014
09
Gru
  Dr Svietlana Masgutova w Instytucie Fizjoterapii

6.12.2014r. odbyło się Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Oddziału Opolskiego, z udziałem dr Svietlany Masgutovej oraz przedstawicieli firmy Bardo – Med.
z Krakowa.

Dr Svietlana Masgutova (The Masgutova Neurosensorimotor Reflex Integration – MNRI ® Method) wygłosiła wykład pt. Neurosensomotoryczna integracja odruchów u osób z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego. Prelegentka jest autorem ponad 130 publikacji i bezspornym ekspertem w dziedzinie psychologii, edukacji, integracji neurosensomotorycznej odruchów oraz rozwoju opartego na ruchu.

(więcej…)

Prace nad Projektem Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty piątek, 7 listopada, 2014
07
Lis
  Prace nad Projektem Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty

Dnia 5 listopada 2014 roku odbyło się posiedzenie Komisji Ustawodawczej Sejmu RP, którego przedmiotem był złożony 23 lipca b.r. przez posła PSL Dariusza Dziadzio projekt ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz o zmianie innych ustaw. Jako eksperci wnioskodawcy – Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii – wzięli w nim udział Prezes – dr Marek Kiljański, Wiceprezes PTF – prof. Jan Szczegielniak oraz mecenas Jarosław Pinder.
Projekt ustawy został bardzo dobrze zaopiniowany zarówno w dyskusji, jak i głosowaniu, w którym Komisja Ustawodawcza zdecydowała o przekazaniu go do dalszego procedowania.

Sprawozdanie z Zebrania Członków PTF Oddziału Opolskiego 25.10.2014r. wtorek, 28 października, 2014
28
Paź
  Sprawozdanie z Zebrania Członków PTF Oddziału Opolskiego 25.10.2014r.

Najnowsze trendy terapeutyczne we współczesnej ortopedii oraz
prezentacja egzoszkieletu w Instytucie Fizjoterapii PO

 

25.10.2014r. odbyło się Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Oddziału Opolskiego z udziałem dr n. med. Marka Czernera oraz przedstawicieli firmy Technomex Gliwice i przedstawicieli Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

(więcej…)

Regulacja Zawodu to Kwestia Czasu czwartek, 23 października, 2014
23
Paź
  Regulacja Zawodu to Kwestia Czasu

Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanym w prasie wywiadem z prof. Janem Szczegielniakiem. Dowiedzą się Państwo z niego m.in. o najważniejszych aspektach powstającej ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Sprawozdanie z Konferencji Pabianice 16-17.10.2014r. czwartek, 23 października, 2014
23
Paź
  Sprawozdanie z Konferencji Pabianice 16-17.10.2014r.

W dniach 16 – 17 października 2014 roku odbyła się w Pabianicach X Międzynarodowa Konferencja „Perspektywy rozwoju Fizjoterapii w Polsce”. Obchody tej jubileuszowej Konferencji rozpoczęły się już w czwartek, 15 października, uroczystym spotkaniem Komitetu Naukowego z Gościem Honorowym z USA – Panią Marilyn Moffat – Prezydent Światowej Konfederacji Fizjoterapii (WCPT). W tym, jakże ważnym spotkaniu (warto nadmienić, że w historii tylko raz, w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, Prezydent WCPT gościł w Polsce) obok znamienitych gości ze Świata Fizjoterapii
i Parlamentu Polskiego, uczestniczyli – reprezentując środowisko Fizjoterapii Politechniki Opolskiej: dr hab. Jan Szczegielniak Prof. PO, dr Marcin Krajczy, dr Katarzyna Bogacz, dr Jacek Łuniewski oraz przewodniczący OZZPF dr Tomasz Dybek.

(więcej…)

Pakt Gwarancji Pracowniczych dla Pracowników Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój czwartek, 25 września, 2014
25
Wrz
  Pakt Gwarancji Pracowniczych dla Pracowników Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój

W dniu 22.09.2014r. w Siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach doszło do podpisania Paktu Gwarancji Pracowniczych dla Pracowników Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój Wojewódzkiego Ośrodka Rehabiliitacyjno-Reumatologicznego związanego z przekształceniem w spółkę kapitałową.

(więcej…)

“Światowy Dzień Fizjoterapii 2014” poniedziałek, 8 września, 2014

 07  Wrz  

  Światowy Dzień Fizjoterapii

Z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii życzy wszystkim fizjoterapeutom pomyślności w pracy i w życiu osobistym.

Konferencja prasowa czwartek, 24 lipca, 2014
24
Lip

  Konferencja prasowa – Składamy projekt ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej PSL – Biuro Klubu: Dariusz Dziadzio (PSL), prof. Zbigniew Śliwiński, prof. Jan Szczegielniak, dr Marek Kiljański