Aktualności

Pismo wyjaśniające polecenie MZ do Prezesa NFZ dotyczące dodatku 100% środa, 9 grudnia, 2020

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
TREŚĆ PISMA

Wzór pisma -100% dodatku do wynagrodzenia -polecenie MZ wtorek, 8 grudnia, 2020

WZÓR PISMA DO DYREKCJI


📌Pismo do dyrekcji (instrukcja)
🔺uzupełnij miejscowości /datę̨ 
🔺nazwę̨ dyrekcji 
🔺imienna listę̨ fizjoterapeutów /zawody medyczne / którzy pracują̨ z COVID 
🔺podpisuje przewodniczący OT lub wszyscy Fizjo pracujący z COVID 
🔺złożyć́ pismo za potwierdzeniem u pracodawcy
🔺jeżeli otrzymasz odpowiedź negatywną to zrób zdjęcie /skan i prześlij na adres  biuro@ozzpf.pl a my prześlemy to do MZ

Mikołajki 🌟✨🎉🎁🎊💫⭐️ niedziela, 6 grudnia, 2020
NFZ o szczegółach dotyczących wypłaty dodatkowych pieniędzy dla medyków walczących z COVID-19 środa, 2 grudnia, 2020

Fundusz opublikował w środę (2 grudnia) rozszerzone wyjaśnienia o dodatkach dla medyków walczących z COVID-19. Przypomina w nich m.in., że dodatkowe wynagrodzenie za listopad zostanie wypłacone w grudniu.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RYNEK ZDROWIA

Nie będzie obniżenia wycen zabiegów fizykoterapii piątek, 20 listopada, 2020

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
PISMOOpinia w zakresie dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla medyków czwartek, 19 listopada, 2020

Czy pracownikowi zatrudnionemu w podmiocie leczniczym ale nie realizującym zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z podjęciem opieki na dzieckiem do 8 lat?
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
OPINIA

Niedzielski: zwiększone wynagrodzenia dla medyków naliczane od początku listopada niedziela, 15 listopada, 2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i diagności laboratoryjni zaangażowani w walkę z epidemią otrzymają dodatki; zwiększone wynagrodzenia są naliczane od początku listopada – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. – Nie widzimy przesłanek do realizacji pomysłu by dodatkowe wynagrodzenie było dla wszystkich – dodał.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RYNEK ZDROWIA

Jestem pracownikiem służby zdrowia – kiedy mam obowiązek poddać się kwarantannie? sobota, 14 listopada, 2020

Medycy – jednocześnie najbardziej narażeni na kontakt z wirusem COVID-19, jak i najistotniejsi w toczącej się walce z pandemią. W przypadku bliskiego kontaktu z osobą zakażoną, pracownicy służby zdrowia, którzy uczestniczą w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej osobom cierpiącym na chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2, mogą być zwolnieni z konieczności odbycia obowiązkowej kwarantanny. Muszą jednak codziennie, przed rozpoczęciem pracy wykonywać badanie testem antygenowym, przynajmniej przez 7 dni od dnia kontaktu. Pracujesz w szpitalu lub innej placówce medycznej? Sprawdź, czy obowiązuje Cię kwarantanna!
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
GOV.PL

Rzecznik rządu: ustawa covidowa w obecnym brzmieniu jest efektem pomyłki. Chodzi o wynagrodzenia medyków wtorek, 10 listopada, 2020

Ustawa covidowa w obecnym brzmieniu jest efektem pomyłki w głosowaniach i jej wejście w życie oznaczałoby wypłacenie dodatkowych wynagrodzeń praktycznie wszystkim lekarzom – powiedział we wtorek (10 listopada) rzecznik rządu Piotr Müller. Potwierdził w ten sposób, że publikacja ustawy jest celowo opóźniana.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RYNEK ZDROWIA

Nie ma na to naszej zgody i wobec takich działań będziemy stanowczo reagować i wyrażać nasz kategoryczny sprzeciw adekwatnie do decyzji Prezesa NFZ środa, 4 listopada, 2020

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
PISMO

Odpowiedź Ministerstwo Zdrowia środa, 4 listopada, 2020

Odpowiedź Ministerstwo Zdrowia dotycząca dodatkowego świadczenia pieniężnego – 100% dla Fizjoterapeutów w odniesieniu do Szpitali II i III poziomu

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
ODPOWIEDŹ MZ

Treść polecenia MZ do Narodowego Funduszu Zdrowia
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
NOWELIZACJA

Bez rozstrzygnięć wzrostu płac w Trójstronnym Zespole ds. Ochrony Zdrowia poniedziałek, 2 listopada, 2020

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
OPZZ

Ministerstwo Zdrowia dzieli pracowników na lepszych i gorszych niedziela, 1 listopada, 2020

Premier o wynagrodzeniach dla walczących z COVID-19: Podnosimy o 100 proc. Nikt nie zasługuje bardziej, niż oni niedziela, 1 listopada, 2020

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał w niedzielę polecenie prezesowi NFZ, by każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID-19, wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzymała o 100 proc. większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego. Polecenie obowiązuje od momentu podpisania, czyli od niedzieli.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️

WIADOMOŚĆI ONET

Pilny apel o rozsądek czwartek, 29 października, 2020

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii uprzejmie prosi 
o przełożenie terminu wyborów, wyboru delegatów na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
PISMO

J.Kaczyński: dodatki dla wszystkich medyków zniszczą finanse publiczne czwartek, 29 października, 2020

Temperatura sejmowej dyskusji wokół dodatków dla wszystkich medyków walczących z COVID-19 sięgnęła szczytów. Jarosław Kaczyński zarzucał senatorom opozycji złą wolę i chęć zniszczenia Polski przez konieczność wydatkowanie 40 mld złotych na dodatki dla personelu medycznego.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
COWZDROWIU

PiS wycofuje się z dodatku covidowego dla wszystkich medyków środa, 28 października, 2020

PiS nowelizacją wycofuje się z przegłosowanego najpierw przez Senat, później Sejm dodatku covidowego dla wszystkich medyków. Partia rządząca mówi, że był to błąd, dodatek ma być tylko dla skierowanych do walki z pandemią – poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM, Patryk Michalski.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RP

OPZZ apeluje do Premiera o Tarczę uzdrowiskową piątek, 23 października, 2020

W dniu dzisiejszym OPZZ zwróciło się do rządu o pilne podjęcie działań pomocowych dla sektora uzdrowiskowo – sanatoryjnego. Spełnił się najgorszy scenariusz dla tej branży – wprowadzenie ponownego lockdownu.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
OPZZ

Zmiany w komisjach konkursowych na stanowiska kierowniczych w placówkach medycznych czwartek, 22 października, 2020

Związki zawodowe będą miały większy wpływ na wyłanianie kadry kierowniczej placówki medycznej. Chodzi o rekrutację w drodze konkursu. Ministerstwo Zdrowia skierowało nowelę rozporządzenia do konsultacji.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
POLITYKA ZDROWOTNA

PARTNERZY SPOŁECZNI APELUJĄ DO MINISTRA ZDROWIA O WSTRZYMANIE ZMIAN WS. NAJNIŻSZEGO WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO NIEKTÓRYCH PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH W PODMIOTACH LECZNICZYCH środa, 21 października, 2020

„Apelujemy do Pana Ministra, aby uwagę skoncentrować na zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów i zachowaniu ciągłości dotychczasowych zasad wynagradzania personelu medycznego bez wprowadzania niepokoju wśród personelu i dyrekcji szpitali” – piszą do Ministerstwa Zdrowia członkowie Zespołu do spraw opracowania propozycji zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
PRACODAWCY RP

Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie ustawy o służbie zdrowia. Nieoficjalnie: chodzi m.in. o nakaz noszenia maseczek czwartek, 15 października, 2020

Prawdopodobnie w piątek odbędzie się posiedzenie Sejmu w sprawie ustawy dotyczącej służby zdrowia – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Jak dodał, najpewniej będzie to projekt poselski. W projekcie ustawy znajdą się m.in. kwestie dotyczące zaangażowania lekarzy w walkę z pandemią COVID-19.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
ONET

MZ powołuje zespół, który zajmie się opracowaniem zmian w ustawie o wynagrodzeniach minimalnych w ochronie zdrowia wtorek, 29 września, 2020

MW Dz.U. MZ opublikowano zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2020 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw opracowania propozycji zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️

MEDEXPRESS

Życzenia-Światowy Dzień Fizjoterapii wtorek, 8 września, 2020

Szanowne Koleżanki i Koledzy

W dniu 8 września obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapii,
Przyjmijcie z tej okazji najszczersze życzenia sukcesów w życiu zawodowym i szczęścia
w życiu prywatnym
w imieniu Zarządu Krajowego OZZPF
Przewodniczący Tomasz Dybek 

Wracamy do protestów! sobota, 5 września, 2020

W dniu 5 września odbyło się̨ spotkanie zarządów OT OZZPF i Zarządu Krajowego.
Serdecznie dziękuję przedstawicielom OT za udział w zebraniu
Wracamy do protestów – szczegóły w krótce 

Kiedy odbędzie się spotkanie ZT OZZPF? wtorek, 1 września, 2020

Już 5 września odbędzie się spotkanie Zarządów Terenowych Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii w sprawie dalszych działań wobec MZ. – Podejmiemy decyzję odnośnie formy rozmów z resortem zdrowia. Zależy mi na tym, aby fizjoterapeuci uzyskali godne podwyżki – poinformował Medexpress przewodniczący OZZPF Tomasz Dybek.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
MEDEXPRESS

Przewodniczący OZZPF: Liczę na dobrą współpracę z nowym ministrem zdrowia poniedziałek, 31 sierpnia, 2020

Chciałbym, aby po pierwsze negocjacje dotyczące podwyżek dla fizjoterapeutów, jak i innych zawodów medycznych zakończyły się pomyślnie. Choć większość fizjoterapeutów otrzymało wyższe pensje, to nadal są one dla nas niezadowalające.
Adam Niedzielski uczestniczył z byłym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowski w negocjacjach fizjoterapeutów ws. podwyżek. Cieszę się, że jest zorientowany w tej sprawie. Mam nadzieję, że będzie nam się łatwiej z tego powodu współpracować
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
MEDEXPRESS
Propaganda rodem z PRL-u poniedziałek, 24 sierpnia, 2020

➡️Jeśli mowa o wynagrodzeniach to Krajowa Izba Fizjoterapeutówma się czym rządzić, najpierw zainwestowała w siedzibie a teraz chce kupić sobie związki‼️

‼️OZZPF nie uczestniczył w spotkaniu 21 sierpnia ‼️

➡️Dzięki naszej mozolnej walce w 2019/2020 połowa fizjoterapeutów otrzymała podwyżki ‼️

➡️Naszym wyzwaniem jest poprawa wynagrodzenia fizjoterapeutów a nie wprowadzenie ludzi w błąd i robienie sobie PR – propaganda rodem z PRL-u 

‼️Gratulacje dla nowego ministra zdrowia -Adam Niedzielski ‼️ Liczymy na owocna współpracę czwartek, 20 sierpnia, 2020

Podczas konferencji prasowej w czwartek (20 sierpnia) wieczorem premier Mateusz Morawiecki podał nazwisko nowego ministra zdrowia. – To stanowisko obejmie dr n. ekon. Adam Niedzielski – poinformował premier. Adam Niedzielski jest pierwszym od 20 lat ministrem zdrowia nie będącym lekarzem.

Adam Niedzielski jest ekonomistą, był dotąd prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. – Powołanie nastąpi na dniach – powiedział premier Morawiecki. Dodał: – Pan doktor Niedzielski ma moje pełne zaufanie. Wierzę w to bardzo głęboko, że będzie to bardzo dobry minister.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️

RYNEK ZDROWIA

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. wtorek, 18 sierpnia, 2020

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że podaje się do dymisji. Szefem resortu był od stycznia 2018 r., gdy w ramach rekonstrukcji rządu zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła. Szumowski, jeszcze pod koniec lipca w “Gościu Wydarzeń” zapewniał, że “nie chce odchodzić z resortu“.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
POLSAT NEWS

Szpital Degi w Poznaniu zwolni osiem doświadczonych fizjoterapeutek. “Traktuje się nas jak zło”. Przyczyną koronawirus? czwartek, 23 lipca, 2020

 Jesteśmy szpitalem ortopedyczno-rehabilitacyjnym, więc rehabilitacja powinna być tak naprawdę zaraz na drugim miejscu tuż po ortopedii. A tymczasem traktuje się nas jak zło, zaś dyrekcja zwalnia osiem doświadczonych fizjoterapeutek, z których większość była z bardzo długim stażem pracy. 

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️

GŁOS WIELKOPOLSKI

Szpitale od lipca dostaną o 3 proc. więcej za świadczenia wtorek, 16 czerwca, 2020

Szpitale od lipca dostaną o 3 proc. więcej za świadczenia – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał, że dziś do podpisu ministra, a potem do podpisu prezesa NFZ trafią rozporządzenia i zarządzenia w tej sprawie. Chodzi o dodatkowe środki związane z podwyżką kwoty bazowej wynikającą z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach od lipca. Do szpitali na te podwyżki w tym roku ma trafić dodatkowe 300 mln zł.

👉Szpitale od lipca dostaną o 3 proc. więcej za świadczenia 

👉ciekawe, ile trafi do portfela fizjoterapeutów 🤔

👉Chodzi o dodatkowe środki związane z podwyżką kwoty bazowej wynikającą z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach od lipca.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️

POLITYKA ZDROWOTNA

Dziś Prezydium Trójstronnego Zespołu ds. ochrony zdrowia wtorek, 9 czerwca, 2020

Jaki jest szacowany ubytek w finansach NFZ z powodu pandemii?
Jakie powinny być zmiany w poradniach działających przy sieci szpitali?
Między innymi o tym chcą rozmawiać pracodawcy podczas Trójstronnego Zespołu ds. ochrony zdrowia.
Dziś odbywa się spotkanie prezydium tego zespołu.

COWZDROWIU

Sejm uchwalił Tarczę 4.0. Ważne zmiany w zasiłku opiekuńczym i urlopach piątek, 5 czerwca, 2020

!!Tarcza 4.0 – ograniczenia praw pracowników!!

👉możliwość wysłania pracownika na zaległy urlop natychmiast, bez wymaganej zgody.
👉możliwość nakazania pracy zdalnej i natychmiastowego jej odwołania przy warunku, że pracownik ma do tego umiejętności i warunki oraz przy zapewnieniu środków i materiałów
👉możliwość ograniczenia czasu pracy i wynagrodzenia
👉zawieszenie funduszy socjalnych, ale w porozumieniu ze związkami oraz przy spełnieniu wymogów bycia poszkodowanym przez epidemię
👉ograniczenie wysokości odprawy do 10-krotności minimalnego wynagrodzenia (26000 z brutto)
👉brak obowiązku wypłaty odszkodowania z powodu zakazu konkurencji

FAKT

KIF złoży do Ministerstw Zdrowia prośbę o zmianę wyceny świadczeń rehabilitacyjnych. Według niego, resort powinien pomyśleć o ograniczeniu finansowania głownie fizykoterapii. czwartek, 7 maja, 2020
Zawieszenie stosunku pracy. Nowy pomysł resortu środa, 6 maja, 2020
W szpitalu etatowiec w trudniejszej sytuacji niż kontraktowiec wtorek, 5 maja, 2020
Fizjoterapia od 4 maja poniedziałek, 4 maja, 2020
WSA: Szpital musi chronić personel medyczny przed zakażeniem sobota, 2 maja, 2020
Nie zapomnij o Fizjoterapii środa, 29 kwietnia, 2020
Koronawirus informacje i zalecenia – Rehabilitacja środa, 29 kwietnia, 2020
🐣 🐤🐥🐰 sobota, 11 kwietnia, 2020
Rozporządzenie w sprawie zaprzestania świadczeń fizjoterapeutycznych wtorek, 31 marca, 2020
Dramat w Uzdrowiskach poniedziałek, 30 marca, 2020
Gotowość wtorek, 17 marca, 2020
Zalecenia NFZ niedziela, 15 marca, 2020

‼️KONKRETY‼️
NFZ ZALECA- to nie jest równoznaczne z niepowykonywaniem świadczeń‼️
DECYZJE PODEJMUJE – dyrekcja danej placówki/ organ nadzorujący/czy NFZ odział wojewódzki‼️
PRACOWNIK KTÓRY jest zatrudniony na umowę o prace może być w danej palcówce oddelegowany do innej pracy/czynności

Obowiązkiem każdego Pracodawcy jest:

– organizować pracę w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy,
-zapewniać przestrzeganie w zakładzie pracy przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy,
-reagować na potrzeby w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dostosowywać środki podejmowane w celu doskonalenia istniejącego poziomu ochrony zdrowia i życia pracowników,
-chronić życie i zdrowie pracowników,

NFZ

Drogie Panie, najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet ❤️ niedziela, 8 marca, 2020
‼️Fizjoterapeuci ‼️Protest🔥 piątek, 6 marca, 2020
Zbliża się fala protestów fizjoterapeutów wtorek, 18 lutego, 2020
Kolejne Spotkanie Związków Branżowych poniedziałek, 17 lutego, 2020

Szanowni Państwo

Kontynuując ustalenia z zebrania z dnia 18 stycznia, w siedzibie OPZZ w Warszawie w dniu

14 lutego odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Zarządów Krajowych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii – OZZPF

Ogólnopolski Związek Zawodowy “Fizjoterapia”

KZZ Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych

Ze strony Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Diagnostyki Med. i Fizjoterapii nie pojawił się żaden przedstawiciel.

Cieszymy się ze udało nam się zjednoczyć środowisko fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych

PROTESTY NADCHODZĄ !