Aktualności

Ustawa o płacy minimalnej w ochronie zdrowia z podpisem prezydenta piątek, 18 czerwca, 2021

Prezydent podpisał (17 czerwca) ustawę o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Podwyżki dla fizjoterapeutów już od 1 lipca. Medycy walczą o nie od lat. Rozmowy o pensjach będą kontynuowane piątek, 18 czerwca, 2021

O podwyżki wynagrodzenia od lat walczą m.in. fizjoterapeuci. Fizjoterapeuci to trzecia co do wielkości grupa zawodowa medyków. –
W 2019 r fizjoterapeuci uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji MajBezFizjo oraz głodówce diagnostów i fizjoterapeutów, dzięki czemu uświadomiono społeczeństwo oraz rządzących jak krytyczna jest sytuacja polskich fizjoterapeutów – mówi Marcin Rutkowski członek Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

Dla fizjoterapeutów jest to znaczna podwyżka, ale mamy świadomość tego, że jako wykształceni medycy zasługujemy na więcej, dlatego poparcie ustawy traktujemy jako krok w dobrym kierunku i punkt wyjścia do dalszych rozmów z Ministerstwem Zdrowia

Rozmowy te są kontynuowane i dotyczą wynagrodzeń na rok 2022. – Walczymy dalej! Naszym zadaniem jest upominanie się o godziwe pensje dla medyków, którymi są fizjoterapeuci. 
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
Dziennik Zachodni

Idź na Wybory ! piątek, 18 czerwca, 2021

20 czerwca niedziela godzina 9:00-15:00
woj.podlaskie, warmińsko -mazurskie, łódzkie, mazowieckie

MZ pokazało projekty – skąd 3,6 mld zł na podwyżki płac piątek, 11 czerwca, 2021

Do partnerów społecznych trafiły dziś dwa projekty rozporządzeń, mające zagwarantować, że znajdą się pieniądze na zapowiadane przez rząd podwyżki najniższych wynagrodzeń pracowników medycznych. Chodzi o 3,6 mld zł – czyli kwotę na sfinansowanie podwyżek w wersji ustawy jaka wyszła z rządu i z Sejmu, ale bez podwyższenia części współczynników przyjętego w czwartek przez Senat. Do tego dojdą jeszcze inne środki dla pracowników nie finansowanych z NFZ.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO w ZDROWIU

Pismo do Senatorów RP czwartek, 10 czerwca, 2021
Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia – Senat przyjął poprawki czwartek, 10 czerwca, 2021

Posiedzenie senackiej Komisji Zdrowia dotyczące nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia było niezwykle burzliwe.
Wiceminister Maciej Miłkowski wskazywał, że dzięki nowym współczynnikom pracy zyskają grupy zawodowe dotychczas zarabiające najmniej, choć i pozostałe mogą liczyć na poprawę wynagrodzeń.
„Wiele razy nie zgadzałem się ze stroną rządzącą. (…) Dziś chciałbym jednak zwrócić uwagę, że 40 proc. fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych otrzymuje pensję 2800 zł brutto. Dzięki nowelizacji ustaw dostaną 4168 zł brutto. Ustawa może nie jest doskonała, ale proszę mimo to o jej poparcie, bo dla innych zawodów niż lekarze i pielęgniarki, nowelizacja wiąże się z naprawdę wysokimi podwyżkami” – powiedział Tomasz Dybek, przewodniczący zarządu krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii OZZPF.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
PULS MEDYCYNY

OPZZ: kolejne zmiany w siatce płac mają być od lipca 2022 r. środa, 2 czerwca, 2021

Ruszają prace nad kolejną nowelizacją ustawy o najniższym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.
Ta przygotowywana w tym roku jest w Senacie i zacznie obowiązywać od lipca tego roku, a kolejna – o której wczoraj mówił rząd partnerom społecznym – od 1 lipca 2022 r.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Weź sprawę w swoje ręce sobota, 29 maja, 2021
Nowela ustawy o minimalnych płacach w ochronie zdrowia – kto i jaką podwyżkę dostanie piątek, 28 maja, 2021

od 1 lipca br najniższe wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosić:
– fizjoterapeuta z wyższym wykształceniem i specjalizacją- 5478 zł
– fizjoterapeuta z wyższym wykształceniem – 4186 zł
– technik fizjoterapii – 3772 ,zł


⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
PRAWO PL
CO W ZDROWIU

Dziękujemy poniedziałek, 24 maja, 2021
20 lat działalności OZZPF sobota, 22 maja, 2021
WYBORY 23 MAJA piątek, 21 maja, 2021


📣WYBORY Delegatów – decydujący czas dla polskich fizjoterapeutów
🔹Nie pozwól by inni decydowali za Ciebie weź sprawę w swoje ręce
🔹Zagłosuj na nas byśmy mogli reprezentować Twoje interesy

Projekt o min. płacach w ochronie zdrowia wraca do komisji piątek, 21 maja, 2021

Projekt nowelizacji ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia jest już po drugim czytaniu w Sejmie. Ponieważ posłowie opozycji złożyli podczas drugiego czytania poprawki, odrzucone dzień wcześniej przez komisję finansów i zdrowia, projekt i złożone poprawki będą po raz kolejny rozpatrzone przez komisje.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
POLITYKA ZDROWOTNA
CO W ZDROWIU

Płace w ochronie zdrowia – projekt już po I czytaniu w Sejmie czwartek, 20 maja, 2021

Ledwie wczoraj rząd przyjął projekt ustawy w sprawie ustalenia siatki najniższych wynagrodzeń w ochronie zdrowia, już dziś projektem zajęły się sejmowe komisje Finansów i Zdrowia. Opozycja grzmiała, że projekt im przekazano, a posiedzenie komisji zostały zwołane w ostatniej chwili bez dotrzymywania ustawowych terminów. PiS stwierdził, że prawo do tego miała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Projekt przeszedł I czytanie.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Siatka płac: rząd przyjął projekt o min. wynagrodzeniach środa, 19 maja, 2021

Rada Ministrów przyjęła projekt ministerstwa zdrowia wypracowany wspólnie na Trójstronnym Zespole ds. Ochrony Zdrowia – poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Minister zdrowia zgłosił autopoprawkę dot. wynagrodzeń dla pielęgniarek z licencjatem. Projekt z klauzulą trybu pilnego trafi teraz do prac w Sejmie.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
POLITYKA ZDROWOTNA

MIN. A. NIEDZIELSKI: W TYM ROKU POŁOŻYLIŚMY NA STOLE 3,5 MLD ZŁ NA WZMOCNIENIE WYNAGRODZEŃ W SŁUŻBIE ZDROWIA wtorek, 18 maja, 2021

„W trakcie rozmów doszliśmy do kompromisu i zaproponowaliśmy formę porozumienia, która jest gwarancją, że najniższe wynagrodzenia w systemie opieki zdrowotnej będą podwyższone i pojawi się to wcześniej, bo zamiast w grudniu będzie zrealizowane to już w lipcu tego roku. Wprowadziliśmy też mechanizm indeksacji, który powoduje, że najniższe wynagrodzenie będzie rosło tak, jak rośnie średnie wynagrodzenie w gospodarce”
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
RADIO MARYJA

Projekt w sprawie płac w systemie ochrony zdrowia opublikowany wtorek, 18 maja, 2021

Projekt w sprawie ustalenia minimalnych wynagrodzeń w systemie ochrony zdrowia jest już opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Mimo zapowiedzi, nie zajął się nim dzisiaj rząd.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO w ZDROWIU

Ośrodkom nie opłaca się prowadzić rehabilitacji pocovidowej poniedziałek, 10 maja, 2021

Zdaniem Tomasza Dybka, fizjoterapeuci są przygotowani pod względem merytorycznym do przeprowadzenia rehabilitacji pocovidowej. Są gotowi przeprowadzić nawet fizjoterapię domową w ciężkich powikłaniach. – Wszystkie działania zależą od przygotowania placówki przez zwierzchników, a z tym bywa różnie ponieważ brakuje miejsca, sprzętu (spirometrów, pulsoksymetrów, inhatatorów) oraz fizjoterapeutów do realizacji nowych procedur. Uważam, że każdy pacjent, który przeszedł zakażenie COVID-19 i zmaga się z różnymi problemami, które pozostawiła choroba powinien mieć możliwość skorzystania z refundowanej fizjoterapii – indywidualnie dobranej do potrzeb danego pacjenta
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
MEDEXPRESS

Rzeszów. Fizjoterapeuci: Pracujemy za “miskę ryżu”, a Szpital Miejski w świetnej kondycji środa, 5 maja, 2021

Fizjoterapeuci ze Szpitala Miejskiego w Rzeszowie domagają się podwyżek pensji o 2 tys. zł. – Szpital, jako jedyny w mieście, nie ma zadłużenia, a my zarabiamy minimalne pensje – mówią. Nie mogąc się doprosić podwyżek, weszli w spór zbiorowy z dyrekcją.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RZESZÓW WYBORCZA

Skoro tak dobrze nam idzie…..powiedzmy więcej ! czwartek, 22 kwietnia, 2021
Nasze zarobki urągają godności człowieka środa, 21 kwietnia, 2021

Związkowcy podkreślają, że forma protestu to efekt ignorancji wobec postulatów płacowych, jaką przejawia na przestrzeni ostatnich lat dyrektor SP ZOZ nr 1 w Rzeszowie i prezydent miasta któremu podlega szpital. – Od stycznia 2019 r. fizjoterapeuci zostali obciążeni dodatkowymi obowiązkami. To na nas spoczywa teraz badanie fizjoterapeutyczne pacjenta i ustalanie programu usprawniania chorego.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
SUPERNOWOSCI24

Dziś to życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w tym dniu szczególnie podkreślamy ze jesteśmy ! środa, 7 kwietnia, 2021

⤵Plakaty do powieszenia w placówkach

FORMAT A3
FORMAT A 4
PRZYKŁADOWE PISMO DO PRACODAWCY

🐣 🐤🐥🐰🐇 sobota, 3 kwietnia, 2021
Zapraszamy czwartek, 1 kwietnia, 2021
Fizjoterapeuci o decyzji RDS w spawie płac (opinia izby i związku) czwartek, 18 marca, 2021

‼ Prezydium Krajowej Rady Fizjoterapeutów nie akceptuje propozycji Ministerstwa Zdrowia w sprawie najniższych płac w ochronie zdrowia. Żąda dalszych rozmów.

‼ Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek krytycznie podchodzi do stanowiska Prezydium KRF. – Po czynach KIF można poznać – komentuje. – Nie liczy się to, co ktoś opowiada tylko efekty, a my – OZZPF – mamy już na stole podwyżkę w wysokości 1 tys. zł dla każdego fizjoterapeuty i to jeszcze nie koniec. Rozmowy dalej trwają – stwierdza przewodniczący.

‼ Doceniamy gest Ministerstwo Zdrowia ale walczymy dalej

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
CO W ZDROWIU

No TO Mamy środa, 17 marca, 2021

Od 1 lipca Ministerstwo Zdrowia obiecało nam podwyżki ‼👏💪 nowe stawki najniższego wynagrodzenia zasadniczego dla tech. 3772, mgr. 4186, spec. 5478 (brutto)👏
🔹projekt trafia teraz do Sejm Rzeczypospolitej Polskiej miejmy nadzieje ze Parlament przyjmie go tak szybko jak inne ustawy 😉
🔹Startujemy do dalszych negocjacji z nieodstającymi od innych zawodów medycznych wskaźnikami ‼
Dziękujemy że po raz kolejny byliście z Nami😏

Dziś pikieta przed MZ i kolejne rozmowy o płacach medyków środa, 17 marca, 2021

Fizjoterapeuci i diagności będą dziś o godz. 11:00 manifestować przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia. Powód? Nierozwiązany problem niskich zarobków tych grup zawodowych. Dziś partnerzy społeczni mają odnieść się do propozycji wysokości najniższych płac w zdrowiu. MZ dało je tydzień temu, a nasza redakcja jako pierwsza je opisała.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
CO W ZDROWIU

Życzenia poniedziałek, 8 marca, 2021
Fizjoterapeuci szykują się do protestów. Jak mają wyglądać? czwartek, 4 marca, 2021

Fizjoterapeuci szykują się do protestów. O ich formie zdecydują w najbliższych dniach. Mają świadomość, że ogranicza ich epidemia, więc trzeba dostosować się do sytuacji, ale już 80 proc. oddziałów terenowych Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii jest już w sporach zbiorowych z pracodawcami. Nie chcą zarabiać 2,4 tys. zł na rękę, a resort proponuje im podwyżki o 200, 300 zł.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
CO W ZDROWIU

Rząd robi wszystko, aby fizjoterapeuci opuścili sektor publicznej ochrony zdrowia wtorek, 2 marca, 2021

Związek zapowiada zaostrzenie działań w kierunku podwyżek płac dla fizjoterapeutów. Od wielu lat jesteśmy jako środowisko ignorowani i mamieni nigdy niespełnionymi obietnicami podwyżek. Na przestrzeni lat zarobki innych grup zawodowych w służbie zdrowia rosły, osiągając średnią krajowa. 
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
MEDEXPRESS

Fizjoterapeuci zdeterminowani ws. płac. Będą protesty? poniedziałek, 1 marca, 2021

Fizjoterapeuci są zniecierpliwieni rozmowami na temat wzrostu wynagrodzeń i rozczarowani propozycjami resortu zdrowia podczas ostatnich rozmów o siatce płac. Zapowiadają “bardziej drastyczne” działania. Kolejne oddziały terenowe związku pracowników fizjoterapii wchodzą w spory zbiorowe. Nie wykluczone są też protesty m.in. w formie masowego korzystania ze zwolnień L4.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
POLITYKA ZDROWOTNA

Związek pracowników fizjoterapii z nowym zarządem. Kto przewodniczy? poniedziałek, 1 marca, 2021

25 i 26 lutego odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, na którym przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu Krajowego za lata 2017-2021, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu koleżeńskiego. Wybrano także nowe władze OZZPF, Przewodniczącego, Zarząd Krajowy, Komisje Rewizyjną oraz Sąd Koleżeński kadencje 2021-26.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
Co w Zdrowiu

Zagadka Rozwikłana poniedziałek, 25 stycznia, 2021

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
PISMO

OPZZ wnioskuje o wznowienie dialogu ws. płac w ochronie zdrowia środa, 20 stycznia, 2021

OPZZ skierowało wniosek do wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego, odpowiedzialnego za dialog branżowy w Trójstronnym Zespole ds. Ochrony Zdrowia, o kontynuację prac zespołu na temat wynagrodzeń w ochronie zdrowia.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
OPZZ

Fizjoterapeuci domagają się podwyżek wtorek, 12 stycznia, 2021

1000 zł podwyżki domagają się fizjoterapeuci z Klinicznego Szpitala Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RADIO RZESZÓW

Fizjoterapeuci KSW nr 2 żądają podwyżek. “Czujemy się tak, jakbyśmy pracowali dla fundacji” czwartek, 7 stycznia, 2021

3000 zł brutto. To niewiele więcej niż najniższa krajowa pensja. A tyle w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie zarabiają fizjoterapeuci. Frustracja wśród nich narasta
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
Rzeszów News

Praca rehabilitantów w okresie pandemii czwartek, 7 stycznia, 2021

Praca rehabilitantów w okresie pandemii. Są często niedoceniani, trochę w cieniu, bo nie walczą na pierwszej linii frontu z epidemią, ale ciągle mają kontakt z chorymi na koronawirusa.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
POLSAT NEWS

🎉🥂🍾 piątek, 1 stycznia, 2021
W 2020 roku pogorszyła się sytuacja ekonomiczna fizjoterapeutów wtorek, 29 grudnia, 2020

Pandemia pokazała, że jako fizjoterapeuci jesteśmy na końcu łańcucha zawodowego personelu medycznego – powiedział Medexpressowi Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
MEDEXPRESS

Życzenia Świąteczne🌲 🎁🎅🌟 czwartek, 24 grudnia, 2020
Uzupełnienie wyjaśnienia dotyczącego polecenia MZ do NFZ poniedziałek, 14 grudnia, 2020

Mając na uwadze ww. definicję osoby wykonujące zawody medyczne można podzielić
na te, które wykonują zawody regulowane przepisami ustaw zawodowych oraz te
których zawody aktualnie takiej dedykowanej regulacji ustawowej nie posiadają.
Do pierwszej grupy zawodów, których wymagania kwalifikacyjne i zasady wykonywania
są uregulowane przepisami ustawy, należy zaliczyć: lekarza, lekarza dentystę, felczera,
pielęgniarkę, położną, farmaceutę, fizjoterapeutę, diagnostę laboratoryjnego i ratownika
medycznego
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
TREŚĆ PISMA

Pismo wyjaśniające polecenie MZ do Prezesa NFZ dotyczące dodatku 100% środa, 9 grudnia, 2020

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
TREŚĆ PISMA

Wzór pisma -100% dodatku do wynagrodzenia -polecenie MZ wtorek, 8 grudnia, 2020

WZÓR PISMA DO DYREKCJI


📌Pismo do dyrekcji (instrukcja)
🔺uzupełnij miejscowości /datę̨ 
🔺nazwę̨ dyrekcji 
🔺imienna listę̨ fizjoterapeutów /zawody medyczne / którzy pracują̨ z COVID 
🔺podpisuje przewodniczący OT lub wszyscy Fizjo pracujący z COVID 
🔺złożyć́ pismo za potwierdzeniem u pracodawcy
🔺jeżeli otrzymasz odpowiedź negatywną to zrób zdjęcie /skan i prześlij na adres  biuro@ozzpf.pl a my prześlemy to do MZ

Mikołajki 🌟✨🎉🎁🎊💫⭐️ niedziela, 6 grudnia, 2020
NFZ o szczegółach dotyczących wypłaty dodatkowych pieniędzy dla medyków walczących z COVID-19 środa, 2 grudnia, 2020

Fundusz opublikował w środę (2 grudnia) rozszerzone wyjaśnienia o dodatkach dla medyków walczących z COVID-19. Przypomina w nich m.in., że dodatkowe wynagrodzenie za listopad zostanie wypłacone w grudniu.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RYNEK ZDROWIA

Nie będzie obniżenia wycen zabiegów fizykoterapii piątek, 20 listopada, 2020

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
PISMOOpinia w zakresie dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla medyków czwartek, 19 listopada, 2020

Czy pracownikowi zatrudnionemu w podmiocie leczniczym ale nie realizującym zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z podjęciem opieki na dzieckiem do 8 lat?
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
OPINIA

Niedzielski: zwiększone wynagrodzenia dla medyków naliczane od początku listopada niedziela, 15 listopada, 2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i diagności laboratoryjni zaangażowani w walkę z epidemią otrzymają dodatki; zwiększone wynagrodzenia są naliczane od początku listopada – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. – Nie widzimy przesłanek do realizacji pomysłu by dodatkowe wynagrodzenie było dla wszystkich – dodał.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RYNEK ZDROWIA

Jestem pracownikiem służby zdrowia – kiedy mam obowiązek poddać się kwarantannie? sobota, 14 listopada, 2020

Medycy – jednocześnie najbardziej narażeni na kontakt z wirusem COVID-19, jak i najistotniejsi w toczącej się walce z pandemią. W przypadku bliskiego kontaktu z osobą zakażoną, pracownicy służby zdrowia, którzy uczestniczą w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej osobom cierpiącym na chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2, mogą być zwolnieni z konieczności odbycia obowiązkowej kwarantanny. Muszą jednak codziennie, przed rozpoczęciem pracy wykonywać badanie testem antygenowym, przynajmniej przez 7 dni od dnia kontaktu. Pracujesz w szpitalu lub innej placówce medycznej? Sprawdź, czy obowiązuje Cię kwarantanna!
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
GOV.PL

Rzecznik rządu: ustawa covidowa w obecnym brzmieniu jest efektem pomyłki. Chodzi o wynagrodzenia medyków wtorek, 10 listopada, 2020

Ustawa covidowa w obecnym brzmieniu jest efektem pomyłki w głosowaniach i jej wejście w życie oznaczałoby wypłacenie dodatkowych wynagrodzeń praktycznie wszystkim lekarzom – powiedział we wtorek (10 listopada) rzecznik rządu Piotr Müller. Potwierdził w ten sposób, że publikacja ustawy jest celowo opóźniana.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RYNEK ZDROWIA