Aktualności

Polski Ład: Nowa ulga podatkowa w PIT dla członków związków zawodowych piątek, 22 października, 2021
Nowa ulga ma pozwolić członkom związków zawodowych na odliczenie w PIT za 2022 r. Rozwiązania Polskiego ładu mają zacząć obowiązywać od stycznia 2022 r., stąd obejmą rozliczenia Polaków składane w 2023 r. Zgodnie z projektem nowych przepisów osoby opłacające składkę członkowską w związku zawodowym będą mogły odliczyć ją od dochodu, maksymalnie w wysokości 300 zł rocznie.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
PIT
20 października spotkanie prezydium Zespołu Trójstronnego. Bromber: Dajemy sobie kilka tygodni środa, 20 października, 2021

20 października spotkanie prezydium Zespołu Trójstronnego. O planach pracy gremium opowiedział wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Jak zaznaczył, ma nadzieję, że Komitet Protestacyjno- Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia przyjmie zaproszenie na spotkanie.
Będziemy spotykać się na Zespole Trójstronnym ds. Ochrony Zdrowia, bo właśnie tam chcemy wspólnie z przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców wypracować scenariusz zwiększania wynagrodzeń w ochronie zdrowia na kolejne lata. W moim przekonaniu rozmowy należy prowadzić i ze stroną społeczną, i z pracodawcami – zaznaczył
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
RYNEK ZDROWIA

Minister zdrowia komentuje rozmowy na Zespole Trójstronnym piątek, 15 października, 2021

Zakończyły się piątkowe rozmowy Ministerstwa Zdrowia z Zespołem Trójstronnym. Jak komentował po spotkaniu minister Adam Niedzielski, rozmowy były bardzo rzeczowe.Rozmowy dotyczyły m.in. perspektywy wzrostu wynagrodzeń w ochronie zdrowia na przyszły rok. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa resortu zdrowia, związków zawodowych i pracodawców.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
RYNEK ZDROWIA

To tyle na początek, walczymy o więcej piątek, 10 września, 2021
Światowy Dzień Fizjoterapii środa, 8 września, 2021

Szanowne Koleżanki i Koledzy

W dniu 8 września obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapii,
Przyjmijcie z tej okazji najszczersze życzenia sukcesów w życiu zawodowym i szczęścia w życiu prywatnym 🌻🍓🥂🍾

w imieniu Zarządu Krajowego OZZPF
Przewodniczący Tomasz Dybek

Pikieta pod hasłem „o godne i uczciwe traktowanie fizjoterapeutów”. Poszło o władzę w KIF? piątek, 3 września, 2021

W piątek, 3 września, przed siedzibą Krajowej Izby Fizjoterapeutów protestowali w pikiecie przedstawiciele tego zawodu, w tym wybrani już delegaci na Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów. Manifestacja odbyła się pod hasłami:  „ZMIENIAMY – DZIAŁAMY – RAZEM!” oraz “o godne i uczciwe traktowanie fizjoterapeutów”.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
RYNEK ZDROWIA

Wynagrodzenia medyków: resort szykuje ankietę środa, 1 września, 2021

Resort zdrowia pracuje nad ankietą, przy pomocy której chce poznać aktualne dane dotyczące wynagrodzeń pracowników w ochronie zdrowia. Ankieta ma być skierowana przez Ministerstwo Zdrowia do wszystkich podmiotów leczniczych. W trakcie realizacji są obowiązujące od lipca podwyżki minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Z informacji NFZ wynika, że koszty tych podwyżek to 304 mln zł miesięcznie, a dotyczą ponad 255 tys. etatów.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
POLITYKA ZDROWOTNA

Widzimy się ! środa, 1 września, 2021
Interwencja Ministra Zdrowia poniedziałek, 30 sierpnia, 2021

MZ zwracam się o podjęcie przez Krajową Radę Fizjoterapeutów uchwały w sprawie zwołania Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów celem przeprowadzenia na nim wyborów organów samorządu. Określona w ustawach statuujących samorządy zawodów zaufania publicznego zasada kadencyjności ich organów ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia właściwego poziomu partycypacji członków samorządu w jego działalności i jako taka powinna być uznana za nadrzędną zasadę, która powinna być realizowana przez wszystkie organy korporacji.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
PISMO

Informacja OPZZ środa, 18 sierpnia, 2021

⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
PISMO

Widzimy się pod siedzibą KIF wtorek, 3 sierpnia, 2021
Poprawa Płac wtorek, 3 sierpnia, 2021
słowo na weekend sobota, 31 lipca, 2021
Zjazd fizjoterapeutów odwołany – nie milkną komentarze wtorek, 27 lipca, 2021
A female physical therapist wearing a protective mask performs a PNF pattern on a female patient, also wearing a protective mask, as she lies down on a massage table with a brightly lit clinical setting complete with exercise equipment in the background.

Krajowa Rada Fizjoterapeutów przełożyła II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów, choć część fizjoterapeutów twierdzi, że odwołała. Powód: pandemia i to, że fizjoterapeuci tylko w 60 proc. są zaszczepieni.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane ze sposobem realizacji ustawy – Podwyżki piątek, 23 lipca, 2021
Pismo do Krajowej Rady Fizjoterapeutów poniedziałek, 19 lipca, 2021
Podwyżki środa, 14 lipca, 2021

Zarządzenia Prezesa NFZ

– zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, nakładające na Prezesa NFZ obowiązek określenia współczynników korygujących dla pracowników podmiotów leczniczych, których wynagrodzenie jest niższe od najniższego wynagrodzenia ustalonego przepisami ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r.

– zobowiązuje się dyrektorów oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia do wprowadzenia zmian wynikających z wejścia w życie przepisów zarządzenia do postanowień umów

-przepisy o najniższym wynagrodzeniu, w zależności od kwalifikacji wymaganych na poszczególnych stanowiskach, wskazują, że fizjoterapeuta zatrudniony w podmiocie leczniczym powinien zarabiać brutto nie mniej niż:

3 772 zł – przy stanowisku wymagającym średniego wykształcenia

4 186 zł – przy stanowisku wymagającym wyższego wykształcenia

5 478 zł – przy stanowisku wymagającym wykształcenia wyższego i specjalizacji.

ZARZĄDZENIE
UZASADNIENIE

Mówimy NIE !! środa, 14 lipca, 2021
My działamy !! piątek, 9 lipca, 2021

🔺Po sygnałach dotyczących egzekwowania podwyżek (ustawa która weszła 1 lipca br)

🔺doszliśmy do porozumienia z Ministerstwo Zdrowia i  Narodowy Fundusz Zdrowia prosimy o niezwłoczne przekazywanie informacji o wszelkich nieprawidłowościach w celu ich niezwłocznego wyjaśniania  

👉na adres biuro@ozzpf.pl (nazwa placówki /napotkany problem /dane osoby zgłaszającej imię nazwisko nr tel

Wiemy ile NFZ da POZ i AOS, a ile szpitalom na wzrost minimalnych płac środa, 23 czerwca, 2021

Najniższe płace mają wzrosnąć od 1 lipca. Dziś o 16:00 posłowie będą dyskutować zmiany w planie finansowym NFZ, które umożliwią sfinansowanie tych wzrostów. Mamy już szczegóły na ten temat. A w nich ile pieniędzy trafi np. na podwyżki dla fizjoterapeutów, a ile do gabinetów stomatologicznych. NFZ liczy też na to, że będzie mieć ze składek o 5 mld zł więcej niż w obowiązującym w tej chwili planie finansowym.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Wynagrodzenia: ustawa o najniższych płacach już w Dzienniku Ustaw poniedziałek, 21 czerwca, 2021

W dość ekspresowym tempie jak na ustawy, nowelizacja przepisów o najniższych zarobkach medyków oraz innych pracowników placówek medycznych, została dziś (21 czerwca) opublikowana w Dzienniku Ustaw i jest już obowiązującym prawem.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Ustawa o płacy minimalnej w ochronie zdrowia z podpisem prezydenta piątek, 18 czerwca, 2021

Prezydent podpisał (17 czerwca) ustawę o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Podwyżki dla fizjoterapeutów już od 1 lipca. Medycy walczą o nie od lat. Rozmowy o pensjach będą kontynuowane piątek, 18 czerwca, 2021

O podwyżki wynagrodzenia od lat walczą m.in. fizjoterapeuci. Fizjoterapeuci to trzecia co do wielkości grupa zawodowa medyków. –
W 2019 r fizjoterapeuci uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji MajBezFizjo oraz głodówce diagnostów i fizjoterapeutów, dzięki czemu uświadomiono społeczeństwo oraz rządzących jak krytyczna jest sytuacja polskich fizjoterapeutów – mówi Marcin Rutkowski członek Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

Dla fizjoterapeutów jest to znaczna podwyżka, ale mamy świadomość tego, że jako wykształceni medycy zasługujemy na więcej, dlatego poparcie ustawy traktujemy jako krok w dobrym kierunku i punkt wyjścia do dalszych rozmów z Ministerstwem Zdrowia

Rozmowy te są kontynuowane i dotyczą wynagrodzeń na rok 2022. – Walczymy dalej! Naszym zadaniem jest upominanie się o godziwe pensje dla medyków, którymi są fizjoterapeuci. 
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
Dziennik Zachodni

Idź na Wybory ! piątek, 18 czerwca, 2021

20 czerwca niedziela godzina 9:00-15:00
woj.podlaskie, warmińsko -mazurskie, łódzkie, mazowieckie

MZ pokazało projekty – skąd 3,6 mld zł na podwyżki płac piątek, 11 czerwca, 2021

Do partnerów społecznych trafiły dziś dwa projekty rozporządzeń, mające zagwarantować, że znajdą się pieniądze na zapowiadane przez rząd podwyżki najniższych wynagrodzeń pracowników medycznych. Chodzi o 3,6 mld zł – czyli kwotę na sfinansowanie podwyżek w wersji ustawy jaka wyszła z rządu i z Sejmu, ale bez podwyższenia części współczynników przyjętego w czwartek przez Senat. Do tego dojdą jeszcze inne środki dla pracowników nie finansowanych z NFZ.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO w ZDROWIU

Pismo do Senatorów RP czwartek, 10 czerwca, 2021
Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia – Senat przyjął poprawki czwartek, 10 czerwca, 2021

Posiedzenie senackiej Komisji Zdrowia dotyczące nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia było niezwykle burzliwe.
Wiceminister Maciej Miłkowski wskazywał, że dzięki nowym współczynnikom pracy zyskają grupy zawodowe dotychczas zarabiające najmniej, choć i pozostałe mogą liczyć na poprawę wynagrodzeń.
„Wiele razy nie zgadzałem się ze stroną rządzącą. (…) Dziś chciałbym jednak zwrócić uwagę, że 40 proc. fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych otrzymuje pensję 2800 zł brutto. Dzięki nowelizacji ustaw dostaną 4168 zł brutto. Ustawa może nie jest doskonała, ale proszę mimo to o jej poparcie, bo dla innych zawodów niż lekarze i pielęgniarki, nowelizacja wiąże się z naprawdę wysokimi podwyżkami” – powiedział Tomasz Dybek, przewodniczący zarządu krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii OZZPF.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
PULS MEDYCYNY

OPZZ: kolejne zmiany w siatce płac mają być od lipca 2022 r. środa, 2 czerwca, 2021

Ruszają prace nad kolejną nowelizacją ustawy o najniższym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.
Ta przygotowywana w tym roku jest w Senacie i zacznie obowiązywać od lipca tego roku, a kolejna – o której wczoraj mówił rząd partnerom społecznym – od 1 lipca 2022 r.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Weź sprawę w swoje ręce sobota, 29 maja, 2021
Nowela ustawy o minimalnych płacach w ochronie zdrowia – kto i jaką podwyżkę dostanie piątek, 28 maja, 2021

od 1 lipca br najniższe wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosić:
– fizjoterapeuta z wyższym wykształceniem i specjalizacją- 5478 zł
– fizjoterapeuta z wyższym wykształceniem – 4186 zł
– technik fizjoterapii – 3772 ,zł


⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
PRAWO PL
CO W ZDROWIU

Dziękujemy poniedziałek, 24 maja, 2021
20 lat działalności OZZPF sobota, 22 maja, 2021
WYBORY 23 MAJA piątek, 21 maja, 2021


📣WYBORY Delegatów – decydujący czas dla polskich fizjoterapeutów
🔹Nie pozwól by inni decydowali za Ciebie weź sprawę w swoje ręce
🔹Zagłosuj na nas byśmy mogli reprezentować Twoje interesy

Projekt o min. płacach w ochronie zdrowia wraca do komisji piątek, 21 maja, 2021

Projekt nowelizacji ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia jest już po drugim czytaniu w Sejmie. Ponieważ posłowie opozycji złożyli podczas drugiego czytania poprawki, odrzucone dzień wcześniej przez komisję finansów i zdrowia, projekt i złożone poprawki będą po raz kolejny rozpatrzone przez komisje.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
POLITYKA ZDROWOTNA
CO W ZDROWIU

Płace w ochronie zdrowia – projekt już po I czytaniu w Sejmie czwartek, 20 maja, 2021

Ledwie wczoraj rząd przyjął projekt ustawy w sprawie ustalenia siatki najniższych wynagrodzeń w ochronie zdrowia, już dziś projektem zajęły się sejmowe komisje Finansów i Zdrowia. Opozycja grzmiała, że projekt im przekazano, a posiedzenie komisji zostały zwołane w ostatniej chwili bez dotrzymywania ustawowych terminów. PiS stwierdził, że prawo do tego miała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Projekt przeszedł I czytanie.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO W ZDROWIU

Siatka płac: rząd przyjął projekt o min. wynagrodzeniach środa, 19 maja, 2021

Rada Ministrów przyjęła projekt ministerstwa zdrowia wypracowany wspólnie na Trójstronnym Zespole ds. Ochrony Zdrowia – poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Minister zdrowia zgłosił autopoprawkę dot. wynagrodzeń dla pielęgniarek z licencjatem. Projekt z klauzulą trybu pilnego trafi teraz do prac w Sejmie.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
POLITYKA ZDROWOTNA

MIN. A. NIEDZIELSKI: W TYM ROKU POŁOŻYLIŚMY NA STOLE 3,5 MLD ZŁ NA WZMOCNIENIE WYNAGRODZEŃ W SŁUŻBIE ZDROWIA wtorek, 18 maja, 2021

„W trakcie rozmów doszliśmy do kompromisu i zaproponowaliśmy formę porozumienia, która jest gwarancją, że najniższe wynagrodzenia w systemie opieki zdrowotnej będą podwyższone i pojawi się to wcześniej, bo zamiast w grudniu będzie zrealizowane to już w lipcu tego roku. Wprowadziliśmy też mechanizm indeksacji, który powoduje, że najniższe wynagrodzenie będzie rosło tak, jak rośnie średnie wynagrodzenie w gospodarce”
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
RADIO MARYJA

Projekt w sprawie płac w systemie ochrony zdrowia opublikowany wtorek, 18 maja, 2021

Projekt w sprawie ustalenia minimalnych wynagrodzeń w systemie ochrony zdrowia jest już opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Mimo zapowiedzi, nie zajął się nim dzisiaj rząd.
⤵️ Dowiedz się więcej: ⤵️
CO w ZDROWIU

Ośrodkom nie opłaca się prowadzić rehabilitacji pocovidowej poniedziałek, 10 maja, 2021

Zdaniem Tomasza Dybka, fizjoterapeuci są przygotowani pod względem merytorycznym do przeprowadzenia rehabilitacji pocovidowej. Są gotowi przeprowadzić nawet fizjoterapię domową w ciężkich powikłaniach. – Wszystkie działania zależą od przygotowania placówki przez zwierzchników, a z tym bywa różnie ponieważ brakuje miejsca, sprzętu (spirometrów, pulsoksymetrów, inhatatorów) oraz fizjoterapeutów do realizacji nowych procedur. Uważam, że każdy pacjent, który przeszedł zakażenie COVID-19 i zmaga się z różnymi problemami, które pozostawiła choroba powinien mieć możliwość skorzystania z refundowanej fizjoterapii – indywidualnie dobranej do potrzeb danego pacjenta
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
MEDEXPRESS

Rzeszów. Fizjoterapeuci: Pracujemy za “miskę ryżu”, a Szpital Miejski w świetnej kondycji środa, 5 maja, 2021

Fizjoterapeuci ze Szpitala Miejskiego w Rzeszowie domagają się podwyżek pensji o 2 tys. zł. – Szpital, jako jedyny w mieście, nie ma zadłużenia, a my zarabiamy minimalne pensje – mówią. Nie mogąc się doprosić podwyżek, weszli w spór zbiorowy z dyrekcją.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
RZESZÓW WYBORCZA

Skoro tak dobrze nam idzie…..powiedzmy więcej ! czwartek, 22 kwietnia, 2021
Nasze zarobki urągają godności człowieka środa, 21 kwietnia, 2021

Związkowcy podkreślają, że forma protestu to efekt ignorancji wobec postulatów płacowych, jaką przejawia na przestrzeni ostatnich lat dyrektor SP ZOZ nr 1 w Rzeszowie i prezydent miasta któremu podlega szpital. – Od stycznia 2019 r. fizjoterapeuci zostali obciążeni dodatkowymi obowiązkami. To na nas spoczywa teraz badanie fizjoterapeutyczne pacjenta i ustalanie programu usprawniania chorego.
⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
SUPERNOWOSCI24

Dziś to życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w tym dniu szczególnie podkreślamy ze jesteśmy ! środa, 7 kwietnia, 2021

⤵Plakaty do powieszenia w placówkach

FORMAT A3
FORMAT A 4
PRZYKŁADOWE PISMO DO PRACODAWCY

🐣 🐤🐥🐰🐇 sobota, 3 kwietnia, 2021
Zapraszamy czwartek, 1 kwietnia, 2021
Fizjoterapeuci o decyzji RDS w spawie płac (opinia izby i związku) czwartek, 18 marca, 2021

‼ Prezydium Krajowej Rady Fizjoterapeutów nie akceptuje propozycji Ministerstwa Zdrowia w sprawie najniższych płac w ochronie zdrowia. Żąda dalszych rozmów.

‼ Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek krytycznie podchodzi do stanowiska Prezydium KRF. – Po czynach KIF można poznać – komentuje. – Nie liczy się to, co ktoś opowiada tylko efekty, a my – OZZPF – mamy już na stole podwyżkę w wysokości 1 tys. zł dla każdego fizjoterapeuty i to jeszcze nie koniec. Rozmowy dalej trwają – stwierdza przewodniczący.

‼ Doceniamy gest Ministerstwo Zdrowia ale walczymy dalej

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
CO W ZDROWIU

No TO Mamy środa, 17 marca, 2021

Od 1 lipca Ministerstwo Zdrowia obiecało nam podwyżki ‼👏💪 nowe stawki najniższego wynagrodzenia zasadniczego dla tech. 3772, mgr. 4186, spec. 5478 (brutto)👏
🔹projekt trafia teraz do Sejm Rzeczypospolitej Polskiej miejmy nadzieje ze Parlament przyjmie go tak szybko jak inne ustawy 😉
🔹Startujemy do dalszych negocjacji z nieodstającymi od innych zawodów medycznych wskaźnikami ‼
Dziękujemy że po raz kolejny byliście z Nami😏

Dziś pikieta przed MZ i kolejne rozmowy o płacach medyków środa, 17 marca, 2021

Fizjoterapeuci i diagności będą dziś o godz. 11:00 manifestować przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia. Powód? Nierozwiązany problem niskich zarobków tych grup zawodowych. Dziś partnerzy społeczni mają odnieść się do propozycji wysokości najniższych płac w zdrowiu. MZ dało je tydzień temu, a nasza redakcja jako pierwsza je opisała.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
CO W ZDROWIU

Życzenia poniedziałek, 8 marca, 2021
Fizjoterapeuci szykują się do protestów. Jak mają wyglądać? czwartek, 4 marca, 2021

Fizjoterapeuci szykują się do protestów. O ich formie zdecydują w najbliższych dniach. Mają świadomość, że ogranicza ich epidemia, więc trzeba dostosować się do sytuacji, ale już 80 proc. oddziałów terenowych Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii jest już w sporach zbiorowych z pracodawcami. Nie chcą zarabiać 2,4 tys. zł na rękę, a resort proponuje im podwyżki o 200, 300 zł.

⤵️Dowiedz się więcej:⤵️
CO W ZDROWIU